Na sygnale

Potrącenie rowerzysty przez kierowcę VW. W bagażniku miał cały „sklep”z narkotykami

Policjanci ujawnili w VW marihuanę, amfetaminę, haszysz, tabletki extazy, LSD oraz kokainę

Doświadczenie i czujność nie zawiodły dzielnicowych z bydgoskiego Błonia, którzy pojechali na miejsce zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał rowerzysta.  W  VW sprawcy policjanci zabezpieczyli: 31 woreczków haszyszu o łącznej wadze ponad 40 gramów, 44 woreczki amfetaminy o wadze ponad 52 gramów, niemal 40 gramów marihuany, 16 woreczków z metaamfetaminą o wadze 20 gramów, 35 gramów pokruszonych tabletek extazy, 15 szt. LSD oraz kilka gramów kokainy. Decyzją sądu mężczyzna trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

W miniony czwartek  kierujący VW Passatem potrącił rowerzystę. Do poszkodowanego mężczyzny zostało wezwane pogotowie. Policjanci  sprawdzili stan trzeźwości 19-latka kierującego VW. Postanowiono sprawdzić zawartość bagażnika VW.  Szybko potwierdziło się, że nie bez powodu 19-latek był tak zdenerwowany.  Do tego chwilę wcześniej okłamał funkcjonariuszy co do przypadkowego zamknięcia pojazdu. W ten sposób kierowca chciał ukryć przedmioty znajdujące się w samochodzie.

-Okazało się, że 19-latek przewozi nim narkotyki. Chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom pieniądze. W zamian za odstąpienie od czynności „zaproponował” im po 15 tysięcy złotych, jeśli ci zgodzą się nie informować nikogo o narkotykach znajdujących się w jego samochodzie.  W tym momencie bydgoszczanin usłyszał, że jest zatrzymany nie tylko za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale również za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Sąd po rozpatrzeniu wniosku aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za te czyny może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje . podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.
t

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker