Na sygnale

Szybowce zderzyły się w powietrzu

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem paramotolotniarzy, do którego doszło wczoraj w powiecie świeckim. Z nieustalonej przyczyny, w przestrzeni powietrznej, doszło do kolizji dwóch szybowców. Jeden z pilotów katapultował się, lądując na ziemi, drugi awaryjnie lądował na lotnisku.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3.06.19) ok 16.15 na terenie gminy Dragacz (pow. świecki) Dyżurny komendy w Świeciu został poinformowany, że na terenie leśnictwa Bojanowo rozbił się szybowiec. Za sterami znajdował się 66-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w przestrzeni powietrznej, z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, doszło do kolizji dwóch szybowców.

W wyniku tego zdarzenia jeden z nich spadł na ziemię i rozbił się na podmokłym terenie w pobliżu miejscowości Fletnowo. Pilot w ostatniej chwili zdążył się katapultować i wylądował w lesie. Drugi pilot, 52-letni warszawiak, z uwagi na mniejsze uszkodzenia awaryjnie wylądował na lotnisku w Lisich Kątach koło Grudziądza. Obydwa szybowce należały do Aeroklubu Nadwiślańskiego -informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker