Na sygnale

Pijany 25-lateki bez prawa jazdy przewoził 4-letnie dziecko motorowerem

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 25-letni mieszkaniec Solca Kujawskiego. Będąc pod wpływem alkoholu przewoził swojego 4-letniego syna na motorowerze. Na dodatek nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Wczoraj policjanci z Solca Kujawskiego zauważyli motorowerzystę, który jadąc z pasażerem popełnia wykroczenie. W związku z tym postanowili go zatrzymać do kontroli. Kierowca jednośladu na widok radiowozu przyśpieszył. Nie reagował na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe mówiące o konieczności zatrzymania się. W pewnym momencie skręcił między bloki i jadąc po chodniku oddalił się nie zatrzymując się do kontroli.

Po krótkim czasie policjanci namierzyli motorower i zatrzymać kierującego. Okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie teraz przed Sądem, a po analizie zgromadzonego materiału zostanie podjęta decyzja czy zachowaniem swoim nie naraził syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu– informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker