Na sygnale

Śmiertelny wypadek z udziałem 27-letniego paramotolotniarza  

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia z udziałem paramotolotniarza, do którego doszło w niedzielę w powiecie włocławskim. 27-letni mężczyzna podczas wykonywania manewrów w locie spadł na ziemię i poniósł śmierć na miejscu.

W niedziele (02.06.19) tuż przed godziną 7.00 włocławski dyżurny został poinformowany  o zdarzeniu z udziałem paramotolotniarza w miejscowości Ludwinowo (gm. Włocławek), który spadł na ziemię i na skutek poniesionych obrażeń poniósł on śmierć na miejscu.
 
-Policjanci  wspólnie z prokuratorem oraz  przedstawicielem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec Włocławka po wystartowaniu paramotolotnią z lotniska w Kruszynie wykonywał różnego typu manewry. Podczas jednego z nich na wysokości około 200 metrów stracił sterowność nad skrzydłem, które częściowo się  podwinęło. Paramotolotniarz zaczął schodzić w dół spiralnie uderzając w ziemię – informuje sierż. Tomasz Tomaszewski ,Zespół Komunikacji Społecznej  KMP we Włocławku

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker