Na sygnale

Dwaj sprawcy brutalnego rozboju na 15-latku trafili za kratki

Determinacja świadka oraz policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch sprawców rozboju na 15-latku. Sprawcy bijąc go w brzuch i przyciskając do ściany budynku ukradli mu telefon, słuchawki oraz portfel. Sąd aresztował rozbójników na trzy miesiące.

Hałas dobiegający z ulicy usłyszał świadek mieszkający w jednej z kamienic i wybiegł na zewnątrz. Dowiedziawszy się, że oddalający się mężczyźni napadli na małoletniego ruszył za nimi w pościg. Zauważył jak ci wchodzą do jednego z budynków usługowych. Poszedł za nimi. Tam w rozmowie z pracownikiem ustalił, gdzie weszli uciekający napastnicy. Wspólnie z innymi osobami i obsługą lokalu weszli do pomieszczenia, by ująć sprawców. Gdy ci zaczęli być wobec nich agresywni o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Słysząc to jeden ze sprawców zdołał uciec.

Po ustaleniu okoliczności przestępstwa policjanci dążyli do zatrzymania drugiego ze sprawców.  Po chwili„wspólnik”, a jednocześnie rówieśnik 21-latka znalazł się również w rękach policjantów. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Dodatkowo okazało się, że pierwszy z zatrzymanych w ubiegłym roku warunkowo opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za pobicie. Teraz musi liczyć się z surowszym wymiarem kary. Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się świadkowi, który nie bał się zareagować i dążył do ujęcia sprawców – informuje  podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker