Na sygnale

Motorowerzysta miał ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu 2 lata więzienia

Kierowca zatrzymał motorowerzystę który zajechał drogę jego AUDI. Motorowerzysta miał ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas. Nie ma przyzwolenia dla osób, które spożywały alkohol i wsiadły za kierownicę. Coraz częściej inni kierowcy reagują na łamanie prawa w taki sposób i sami interweniują.

-W Inowrocławiu doszło do zatrzymania obywatelskiego przez kierowcę samochodu marki AUDI. Zaskoczyła go sytuacja na drodze. Pewien motorowerzysta nagle zajechał mu drogę.  Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie, czy jest on trzeźwy. Kierowca samochodu pojechał za motorowerzystą i doprowadził do jego zatrzymania. Gdy od 35-letniego mężczyzny wyczuł alkohol, zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

-Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego jednośladem. Badanie wykazało 2,56 promila alkoholu w organizmie. 35-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Monika Chlebicz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker