Na sygnale

Żnin. Fałszywi policjanci w rękach prawdziwych mundurowych

Z poważnymi konsekwencjami musi się liczyć trzech mieszkańców powiatu żnińskiego, którzy podszywali się pod funkcjonariuszy policji. Mężczyźni oszukiwali kierowców informując, że popełnili wykroczenie. Sugerowali, że zamiast mandatu karnego, sprawę „można załatwić” przekazując pieniądze. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Żnińscy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że młodzi mężczyźni podszywają się pod funkcjonariuszy Policji. Podejrzani poruszali się samochodem marki VW Passat koloru ciemnego. W celu upodobnienia się do patrolu Policji, używali świateł błyskowych imitujących sygnały uprzywilejowania. W ten sposób zatrzymywali pojazdy, a następnie oszukiwali kierowców informując ich o popełnieniu wykroczenia w ruchu drogowym. Miało one polegać  na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

-„Przebierańcy”nie dysponowali żadnymi urządzeniami służącymi do pomiaru prędkości. W rozmowie z kierowcami sugerowali, że odstąpią od ukarania mandatem w zamian za przekazanie pieniędzy. Mundurowi  wpadli na ich trop. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18-21 lat.  Sąd zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Policja  informuje, że osoby, które przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker