Na sygnale

Bydgoszcz. 27-latek wybił butelką szybę w tylnych drzwiach nocnego autobusu

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Kryminalni zatrzymali 27-latka podejrzanego o dewastację autobusu. Mężczyzna w autobusie nocnym wybił szybę w tylnych drzwiach pojazdu. Straty oszacowano na 1000 złotych. Policjanci wytypowali go na podstawie monitoringu znajdującego się wewnątrz pojazdu. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 2:00 na wysokości ulicy Toruńskiej i Plątnowskiej w Bydgoszczy. Wówczas w autobusie nocnym jeden z pasażerów wybił szybę w tylnych drzwiach pojazdu. Sprawca najpierw kopał w szybę, a następnie uderzył w nią butelką.

-O tym fakcie zostali powiadomieni policjanci. Kierowca nie otwierał drzwi pojazdu, aż do przybycia mundurowych. Niemniej jednak, sprawca siłowo wydostał się z autobusu przed przybyciem patrolu. Do sprawy został zabezpieczony monitoring z wnętrza pojazdu. Analizując jego zapis mundurowi wytypowali 27-latka z Bydgoszczy. Funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu jego dziadków. Śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia oszacowanego na 1000 złotych.Teraz podejrzany 27-latek będzie odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker