Na sygnale

Zlikwidowano „fabrykę” papierosów. Straty Skarbu Państwa to 1,2 mln zł.

Praca policjantów z KWP w Bydgoszczy pozwoliła na pozyskanie bardzo precyzyjnych informacji na temat osób mogących mieć związek z przestępczością tzw. akcyzową. Straty, które działalność ta przyniosła dla Skarbu Państwa sięgają kwoty 1,2 mln złotych.

Policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec gminy Białe Błota wraz z 51-letnim mieszkańcem gminy Nowa Wieś Wielka będą dokonywali zakupu nielegalnego tytoniu oraz maszyny do pakowania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie będą przewozić ten towar samochodami Ducato i Doblo.

W miejscowości Bożenkowo policjanci  zauważyli wytypowane wcześniej samochody. Kierowca fiata Doblo początkowo zatrzymał się na poboczu, po czym ruszył w głąb lasu, uciekając przed pościgiem. Po chwili został jednak zatrzymany. W tylnej części jego auta policjanci znaleźli maszynę do pakowania papierosów. Z kolei w Ducato policjanci zabezpieczyli 10 kartonów tytoniu o wadze ponad 1,5 tony. Obu kierowców zatrzymano i dowieziono do komendy policji w Bydgoszczy.

W trakcie przeszukania w miejsca zamieszkania 38-latka w gminie Nowa Wieś Wielka policjanci znaleźli i zabezpieczyli nielegalną krajalnię tytoniu oraz maszyny do ciecia i suszenia tytoniu. Uszczuplenia dochodów skarbu państwa w tym przypadku oszacowano na około 650 tys. zł

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że na terenie jednego z gospodarstw pod Chełmżą przechowywany jest tytoń. Policjanci znaleźli tam ponad 600 kg tytoniu oraz 36 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku wartość uszczuplenia dochodów skarbu państwa szacowana jest na około 550 tys.  złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenie przepisów Ustawy Kodeks Karny Skarbowy za co grozi kara wysokiej grzywny, a także pozbawienia wolności do 3 lat – informuje podinsp. Monika Chlebicz.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker