Na sygnale

Pijany 47-letni kierowca VW Passata ledwie trzymał się na nogach

Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca VW Passata.  Na stacji paliw uderzył stojący przy dystrybutorze samochód i uciekł z miejsca. Przejeżdżający nieopodal kierowca  ujął pirata drogowego. Postawa obywatela zasługuje na słowa uznania.

Do zdarzenia doszło w miniona sobotę. Na jednej ze stacji paliw, kierowca VW Passata uderzył w oczekujący przy dystrybutorze pojazd, po czym odjechał. Przejeżdżający nieopodal kierowca, widząc całą sytuację, powiadomił policję i bez chwili zastanowienia ruszył w pościg za sprawcą zdarzenia i po przejechaniu kilku kilometrów ujął kierowcę Volkswagena.

Przekazany policjantom 47-latek ledwie trzymał się na nogach,  miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zdarzenia drogowego oraz jazdę bez wymaganych uprawnień poniesie konsekwencje prawne. Na słowa uznania zasługuje postawa kierowcy, który widząc całe zdarzenie natychmiast zadziałał, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Swoją zdecydowaną postawą wyeliminował z ruchu kompletnie pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi – informuje podkom. Justyna Andrzejewska,  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker