Na sygnale

Kierowcy i piesi pod okiem kamer MCM .

Kamery ustawiono rejonie ulic: Iławskiej, Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego

Funkcjonariusze wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu  „rozliczali” kierujących, którzy złamali obowiązujące ich przepisy. Wczoraj  ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Czterech ukaranych zostało mandatem karnym, a trzech pouczonych. W pięciu przypadkach chodziło o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. W dwóch o jazdę bez wymaganych świateł.

Nagrania z  Mobilnego  Centrum Monitoringu ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń. Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj  policjanci „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg w rejonie ul. Iławskiej, Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały użytkowników dróg, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z ruchu drogowego, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazanego kierowcę i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi- informuje : podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker