Na sygnale

Łyknął pod marketem z „gwinta” pół litra i chciał odjechać swoim Peugeotem

Mężczyźnie, który pił alkohol pod sklepem, a był kierowcą Peugeota, przeszkodził skutecznie świadek. Zabrał mu kluczyki i wezwał policję. Teraz 67-letni mężczyzna odpowie za wykroczenie prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Grzywna i orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów grozi 67-letniemu kierowcy samochodu marki Peugeot. Zgłoszenie pochodziło od świadkiem negatywnego zachowania jednego z kierowców.  Podczas wsiadania do swojego pojazdu zauważył, jak w zaparkowanym Peugeocie siedzi mężczyzna.  Kierowca ten pił z butelki trunek. Robił to w taki sposób, że popijał  wódkę a  butelkę chował pod czapką.

wiadek  podszedł do kierowcy i zorientował się, że ten pił wódkę.   Przez otwartą szybę w samochodzie włożył rękę. Wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol. U kierowcy Peugeota policjanci stwierdzili 0,4 promila alkoholu. W jego samochodzie była też jeszcze jedna opróżniona butelka po alkoholu. Lekkomyślny kierowca  pozbył się też prawa jazdy. Teraz musi się jeszcze liczyć z grzywną. Z pewnością też sąd zadecyduje o zakazie prowadzenia pojazdów na dłuższy czas. Reakcja świadka zdarzenia była prawidłowa i zasługuje na pochwałę. Nie pozwalajmy jeździć po drogach nietrzeźwym kierowcom. Są oni sprawcami wypadków i „wiozą” śmierć – informuje  asp. szt. Izabella Drobniecka  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker