Na sygnale

Tragedia pod Szubinem. Na miejscu działa Ratownictwo Chemiczne z JRG-2 w Fordonie

Szubińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj  o godz.23:00 na DK 5 w Szubinie. Po zderzeniu ciężarówki z cysterną dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Jeden z pojazdów przewoził substancję chemiczną, która wyciekła na drogę. Na miejscu działają strażacy z Ratownictwa Chemicznego przy JRG-2 w Fordonie.

Na łuku drogi zderzyły dwa pojazdy ciężarowe. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali na terenie Bydgoszczy. Z  cysterny w wyniku rozszczelnienia zbiornika zawartość ładunku wyciekła na drogę. Obecnie na miejscu cały czas pracują strażacy i inne służby, których zadaniem jest zneutralizowanie rozlanej substancji.

Z uwagi na utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać jeszcze kilkanaście godzin policjanci zorganizowali objazdy dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Bydgoszczy i Poznania przez Łabiszyn. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniali, pod nadzorem szubińskiej prokuratury, kryminalni i policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego – informuje Asp. szt. Damian Moczadło, p.o. Oficera prasowego KPP Nakło. nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker