Na sygnale

Bydgoszcz. Nielegalny tytoń i spirytus na celowniku kryminalnych

Wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności może grozić bydgoszczaninowi, który został przyłapany z nielegalnym tytoniem. U 25-latka  policjanci zabezpieczyli 72 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalny spirytus.

Policjanci  ustalili, że w centrum miasta może być sprzedawany nielegalny alkohol. Funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego na jednej z ulic na bydgoskim Śródmieścia. Okazało się, że przewoził w torbie 25 litrowych butelek ze spirytusem był bez polskich znaków akcyzy. Bydgoszczanin odpowie za wykroczenie z kodeksu karno-skarbowego.

Dalej trop doprowadził funkcjonariuszy do osoby, która zajmowała się dystrybucją nielegalnego alkoholu. W piwnicy budynku zatrzymali mężczyznę, który przepakowywał i ważył tytoń z worków jutowych do worków plastikowych. Kryminalni zabezpieczyli pięć worków z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze 72 kg. Dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe. 25-latek został dowieziony do bydgoskiej komendy.

Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 74 tysięcy złotych. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili bydgoszczaninowi zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker