Na sygnale

Policjanci zatrzymali kierowcę BMW który pędził ponad 230 km/h na autostradzie A1

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolując autostradę A -1 nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzące BMW Pojazd jadący w stronę Gdańska poruszał się z prędkością ponad 230 km/h (tyle wskazał wykonany dynamicznie pomiar). Nieodpowiedzialny kierowca z pokorą przyjął mandat i 10 punktów karnych.

W sobotę  policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolując autostradę A -1 nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzące BMW. Kierowca, jadący w stronę Gdańska, wyprzedził nieoznakowany policyjny pojazd, nie sądząc, że bacznie jego jeździe przyglądają się policjanci.

Jadące zbyt szybko auto zostało zarejestrowane przez policyjny rejestrator, za pomocą którego mundurowi zmierzyli jego prędkość. BMW pędziło z prędkością 226 km/k. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli na grudziądzkim węźle autostradowym, sprowadzając pojazd w bezpiecznie miejsce w rejonie punktu poboru opłat. Samochodem kierował 40 – letni mężczyzna, jadąc z żoną i dwójką dzieci. Sprawca wykroczenia z pokorą przyjął surowy mandat i maksymalną liczbę punktów karnych. Policjanci starali się uświadomić kierowcę, że podróżowanie z taką prędkością może prowadzić do wielu zagrożeń. Miejmy nadzieję, że kierowca przewożący swoich najbliższych po policyjnej kontroli lepiej zadbał o ich bezpieczeństwo. – informuje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker