Na sygnale

Bydgoszcz. Pracownik banku wyłudzał kredyty

Straty banku wyniosły ok 80 tys. złotych

Policjanci z Bydgoszczy uzyskali informację, że na terenie jednego z banków w centrum Bydgoszczy może dochodzić do procederu wyłudzenia kredytów bankowych. Zebrali materiał dowodowy świadczący o możliwym udziale w tym przestępstwie także pracownika banku.

Jak wynika z wiedzy policjantów, osoby ubiegające się o kredyty przedkładały dokumenty poświadczające nieprawdę w zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Na tej podstawie udało się oszustom uzyskać przynajmniej dwa kredyty, ale także w kilku przypadkach bank odmówił udzielenia kredytu, co i tak wiąże się z zarzutem usiłowania oszustwa. Jak wynika ze wstępnych szacunków straty banku wyniosły w tym przypadku ok 80 tys. złotych.

Do tej sprawy zatrzymano czterech mężczyzn, wśród których był także pracownik banku. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w celu dokonania oszustwa kredytowego przy wykorzystaniu zaświadczeń poświadczających nieprawdę o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Sąd aresztował trzech podejrzanych na 2 miesiące. Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań – informuje podinsp. Monika Chlebicz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker