Na sygnale

Bydgoszcz. Wideorejestratory i Mobilne Centrum Monitoringu podglądają nasze ulice

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Funkcjonariusze korzystają z wideorejestratorów, Mobilnego Centrum Monitoringu i miejskiego monitoringu obsługiwanego przez pracowników straży miejskiej .Na początku kwietnia mundurowi wzięli pod „lupę” ulicę Focha, Długą i rondo Grunwaldzkie.

Na zarejestrowanym materiale widać jak kierowcy lekceważą sygnały świetlne i pomimo nadawanego czerwonego światła nie zatrzymują się. Natomiast sytuacja zarejestrowana na rondzie jednoznacznie mówi braku wyobraźni kierowcy. Na podstawie ujawnionych wykroczeń policjanci ustalają i rozliczają kierowców.

Przypominamy!!!

-Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone – apeluje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker