Na sygnale

Aleksandrów. Zarzucił kobiecie gumowy wąż na szyję i usiłował wyrwać torebkę

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 30–latka który zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Zarzucił jej gumowy wąż na szyję i usiłował wyrwać torebkę. Sprawcę spłoszyła sama pokrzywdzona, bo go rozpoznała. Napastnik decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące za kraty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w centrum Aleksandrowa. Wtedy do idącej chodnikiem 58-latki podbiegł od tyłu mężczyzna.  Zarzucił jej gumowy wąż na szyję i dusząc próbował wyrwać torebkę. Kobieta jednak stawił opór. Gdy się odwróciła, rozpoznała napastnika. Ten najprawdopodobniej się wystraszył i uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. Chwilę później, na jednej z ulic, zatrzymali opisanego sprawcę. Napastnik (30l.)  miał ponad 1,2 promila w organizmie. Odpowie za usiłowanie rozboju. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – informuje p.o. Oficer Prasowy Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, st. sierż. Magdalena Jóźwiak.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker