Na sygnale

Aleksandrów. Zarzucił kobiecie gumowy wąż na szyję i usiłował wyrwać torebkę

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 30–latka który zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Zarzucił jej gumowy wąż na szyję i usiłował wyrwać torebkę. Sprawcę spłoszyła sama pokrzywdzona, bo go rozpoznała. Napastnik decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące za kraty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w centrum Aleksandrowa. Wtedy do idącej chodnikiem 58-latki podbiegł od tyłu mężczyzna.  Zarzucił jej gumowy wąż na szyję i dusząc próbował wyrwać torebkę. Kobieta jednak stawił opór. Gdy się odwróciła, rozpoznała napastnika. Ten najprawdopodobniej się wystraszył i uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. Chwilę później, na jednej z ulic, zatrzymali opisanego sprawcę. Napastnik (30l.)  miał ponad 1,2 promila w organizmie. Odpowie za usiłowanie rozboju. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – informuje p.o. Oficer Prasowy Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, st. sierż. Magdalena Jóźwiak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker