Na sygnale

Nastolatkowie napadli i obrabowali bydgoszczanina z laptopa i telefonu

Policjanci zatrzymali cztery osoby: dwóch 17-latków, 16 i 14-latek. Młodzi ludzie napadli i skopali bydgoszczanina. Rabusie zabrali mu laptopa i telefon komórkowy. Dwóch 17-latków zostało aresztowanych na trzy miesiące, a 16 i 14-latek umieszczeni w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon.

W minionym tygodniu około godziny 5:40 przy ulicy Dolina grupa młodych osób, pod pretekstem papierosa, zaczepiła pokrzywdzonego. Następnie wyrwała mu z ręki torbę z laptopem. Mężczyzna upadł na ziemię, po czym został przez nich skopany. Napastnicy zabrali mu też telefon komórkowy i uciekli.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, zabezpieczyli monitoringi i zaczęli zbierać dowody. Najpierw namierzyli trzech nastolatków. Dwóch 17-latków oraz 16-latek zostali zatrzymani w miejscach ich zamieszkania. U najmłodszego zabezpieczyli skradziony telefon. 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu, a 16-latek do policyjnej izby dziecka. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju.  

17-latkowie zostali doprowadzili do prokuratury. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące. Natomiast 16-latek zostały  umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. To jednak nie koniec. Policjanci ustalili, że w rozboju brało udział łącznie pięć osób. Wczoraj  zatrzymali do sprawy 14-latka. W jego przypadku sąd rodzinny również zadecydował o umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Kryminalni znają też tożsamość ostatniej osoby. Jak mówią jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.- informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker