Na sygnale

Pijany kierowca staranował budynek

Policjanci z Kcyni wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło wczoraj na jednej z ulic w centrum miasta. Kompletnie pijany kierowca Nissana uderzył autem w budynek mieszkalny. 38-latek nie dość, że nie miał prawa jazdy to Nissan, którego rozbił pochodził z przestępstwa.

Wczoraj (7.01.20) po 22 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z kcyńskich ulic samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny.

Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkiem dowiedzieli się, że w chwili kiedy doszło do zdarzenia nissanem kierował znany mundurowym 38-latek. Już „na pierwszy rzut oka” widać było, że kierowca jest pijany, czego potwierdzeniem było badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu.  

Sprawdzenie kierowcy i auta w policyjnych systemach dowiodło, że mieszkaniec Kcyni w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, które rozbił figuruje jako utracone w wyniku przywłaszczenia.

Podejrzany noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (8.01.20) kcyńscy mundurowi przedstawili mu zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Mieszkaniec Kcyni został też przesłuchany na okoliczność  posiadania auta, które rozbił, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie jednostka policji na terenie której auto zostało przywłaszczone. Niewykluczone, że i w tej sprawie podejrzany będzie musiał się tłumaczyć. Z całą pewnością jednak odpowie on za jazdę na „podwójnym gazie” i spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu.  

Mieszkańcy posesji, którą staranował Nissan mówić mogą o dużym szczęściu, gdyż auto uderzyło w budynek przy samym wejściu. Na szczęście nikt w tym czasie nie przebywał w okolicy i nikomu nic się nie stało – informuje podkom. Justyna Andrzejewska,Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker