Na sygnale

Mobilne Centrum Monitoringu ujawnia wykroczenia na ulicach Bydgoszcz

 Funkcjonariusze wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu ujawniają często wykroczenia popełniane  przez pieszych i kierujących. Mundurowi  „rozliczyli”  11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W każdym przypadku chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Nagrania z  kamer MCM ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń .Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy.  Nie tylko przez kierowców ale pieszych i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały pieszych i kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”.   Kilkaset metrów dalej  mundurowi zatrzymywał wskazanego pieszego.  Następnie  wyciągali konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi. Mundurowi zapowiadają kontynuację działań – informuje  podkom. Lidia Kowalska.

 
 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker