Na sygnale

Mobilne Centrum Monitoringu ujawnia wykroczenia na ulicach Bydgoszcz

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 Funkcjonariusze wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu ujawniają często wykroczenia popełniane  przez pieszych i kierujących. Mundurowi  „rozliczyli”  11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W każdym przypadku chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Nagrania z  kamer MCM ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń .Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy.  Nie tylko przez kierowców ale pieszych i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały pieszych i kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”.   Kilkaset metrów dalej  mundurowi zatrzymywał wskazanego pieszego.  Następnie  wyciągali konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi. Mundurowi zapowiadają kontynuację działań – informuje  podkom. Lidia Kowalska.

 
 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker