Na sygnale

Policyjne kamery namierzały dziś na zebrach w Fordonie kierowców i pieszych

Namierzano kameami ul. Skarżyńskiego, pomiędzy ul.Twardzickiego a Kwiatkowskiego.

Funkcjonariusze obserwowali skrzyżowania przy ulicy Fordońskiej i w Fordonie na  odcinku ulicy Skarżyńskiego, pomiędzy ul. Twardzickiego a Kwiatkowskiego. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu oraz policyjny radiowóz z wideorejestratorem. Policyjne kamery namierzały kierowców i pieszych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Policjanci ukarali mandatami karnymi pięciu kierowców i czterech pieszych. Zatrzymali też jednego nietrzeźwego kierowcę.

Wczoraj  policjanci  obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Fordońskiej. Bardzo ruchliwe skrzyżowanie było objęte szczególnym nadzorem. Funkcjonariusze wykorzystali do tego Mobilne Centrum Monitoringu. Samochód „uzbrojony” w kamery namierzał kierowców i pieszych lekceważących przepisy ruchu drogowego. Wskazany przez operatora kamer kierujący lub pieszy musiał się liczyć z konsekwencjami, po zatrzymaniu przez patrol „drogówki”.

W tym samym dniu funkcjonariusze pojawili się też w Fordonie. Tam natomiast, do działań wykorzystali policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Od godziny 15:00 do 17:00 obserwowali odcinek ulicy Skarżyńskiego pomiędzy ul. Twardzickiego a Kwiatkowskiego. Ich celem było nie tylko eliminowanie nieprawidłowych zachowań kierowców względem pieszych, ale także zwracanie uwagi na zachowania samych pieszych – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker