Na sygnale

24-latek ukradł Mercedesa. Podczas ucieczki auto wypadło z drogi.

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 24-latkowi z Barcina, którego zatrzymali we wtorek policjanci w związku z kradzieżą samochodu marki Mercedes. Podczas ucieczki mężczyzna wypadł z drogi i uszkodził samochód.  Sam doznał obrażeń ciała. Jak się ponadto okazało, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

We wtorek  dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu w Barcinie. W pościg za sprawcą  udali się natychmiast policjanci z miejscowego komisariatu. W Szczepanowie zastali wywrócony w przydrożnym rowie samochód. Obok niego stał  24-latek z widocznymi obrażeniami ciała.

-Złodziej wykorzystał fakt, że pokrzywdzony zostawił pojazd z włączonym silnikiem na ulicy, z kluczykiem w stacyjce. Gdy mężczyzna wszedł do sklepu, złodziej skorzystał z okazji i odjechał.  Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do kwietnia br.   Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakazał mu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy , Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker