Na sygnale

Blisko 300 różnego rodzaju pocisków zgromadził 28-latek z Solca Kujawskiego

Policjanci zatrzymali 28-latka za nielegalne posiadanie broni palnej oraz groźby karalne. Wpadł, gdy odgrażał się mieszkańcom Solca Kujawskiego. Poza tym znaleziono u niego blisko 300 różnego rodzaju pocisków.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jedna z awanturujących się na ulicy osób posiada pistolet.  Przy wskazanym 28-latku policjanci znaleźli  broń gazową wraz z załadowanym magazynkiem. Mężczyzna był agresywny i groził pozostałym osobom. 28-latek został dowieziony do policyjnego aresztu. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany składuje różnego rodzaju amunicję wojskową na terenie innej posesji należącej do jego rodziny.  Wojskowy patrol saperski z Chełmna zabezpieczył 6 pocisków artyleryjskich, 83 pociski przeciwlotnicze, 2 granty moździerzowe, 6 lotek do granatu moździerzowego, 78 sztuk amunicji strzeleckiej różnego kalibru, betonową bombę lotniczą (80 kg), 9 elementów napędowych od rakiet, 90 sztuk różnego rodzaju zapalników i 2 magazynki. Śledczy z  przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące gróźb karalnych, a także nielegalnego posiadania broni palnej. Nie wykluczone, 28-latek usłyszy dodatkowy zarzut związany z posiadaniem amunicji z czasów drugiej wojny światowej – informuje  kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker