Na sygnale

Policjant wskoczył na balkon III piętra aby ratować 79-latkę

Nakielski „patrolowiec” po raz kolejny udowodnili, że kiedy zagrożone jest życie i zdrowie obywateli nie zawaha się narazić własnego zdrowia, by pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje.  

Wczoraj  po 23.00 dyżurny nakielskiej komendy odebrała zgłoszenie,  że mieszkanka jednego z nakielskich bloków nie reagowała na pukanie do drzwi.  Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierż. Arkadiusz Lemke i st. sierż. Rafał Skieresz.Stojąc pod drzwiami mundurowi faktycznie słyszeli radio, ale i im również nikt nie otwierał drzwi.

-Sierż. Arkadiusz Lemke wiedząc, że liczy się każda minuta zdecydował, że przejdzie z balkonu zgłaszającej na znajdujący się poniżej balkon. Przeszedł przez barierki i zeskoczył piętro niżej. Okazało się, że w mieszkaniu 79-latki było uchylone okno. Otworzył je więc i dostał się do mieszkania, gdzie zobaczył siedzącą na fotelu seniorkę. Kontakt z kobietą był utrudniony, była ona widocznie osłabiona i zdezorientowana. Przybyły na miejsce zespół medyczny zdecydował, że 79-latka wymaga hospitalizacji i przetransportował kobietę do placówki medycznej. Niewątpliwie zachowanie sierż. Arkadiusza Lemke zasługuje na słowa uznania – informuje podkom. Justyna Andrzejewska,Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker