Na sygnale

Fałszywy wnuczek ponownie zaatakował w Bydgoszczy

Dwie starsze bydgoszczanki dały się oszukać i utraciły oszczędności życia

Mimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż w naszym mieście zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Niestety w ostatnich dniach dwie starsze bydgoszczanki dały się oszukać i utraciły oszczędności życia.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze.  Dzwoniący wmawiają swoim rozmówcom, że ktoś z członków rodziny spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, żeby sprawca wyszedł z aresztu.

W ostatnich dniach bydgoscy policjanci zostali poinformowani o dwóch przypadkach oszustw metodą „na wnuczka”. Obie seniorki odebrały telefony z informacją o wypadku komunikacyjnym członka najbliższej rodziny i konieczności wpłaty pieniędzy, by ten nie trafił do więzienia. Kobiety nie podejrzewając złych intencji rozmówcy natychmiast uwierzyły w usłyszaną historię.  Przekazały przybyłym do ich mieszkań mężczyznom, całe oszczędności życia w kwocie po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po pewnym czasie zorientowały się, że zostały oszukane i powiadomiły policję – informuje podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Pamiętajmy!! Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy. ·        Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję.

·        997 lub 112 to numery alarmowe, pod którymi mogą Państwo uzyskać pomoc.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker