Na sygnale

Kryminalni z Fordonu zatrzymali na rybach poszukiwanego 41-latka

Kryminalni z fordońskiego komisariatu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 41-latek wpadł, gdy łowił ryby na Torze Regatowym. Niestety robił to bez zezwolenia i w okresie ochronnym. Mężczyzna podawał fałszywe dane personalne. Kłamstwo potwierdzała również jego żona. Oboje będą odpowiadać za wprowadzanie policjantów w błąd co do tożsamości. Dodatkowo poszukiwany usłyszał zarzut przestępstwa nieuprawnionego połowu ryb.    

W niedzielę patrol kryminalnych z fordońskiego komisariatu zauważył przy torze regatowym – Brdyujście przy ulicy Witebskiej w Bydgoszczy mężczyznę łowiącego ryby.  Okazało się, że mężczyzna nie posiada dokumentów tożsamości, karty wędkarskiej, czy też pozwolenia do amatorskiego połowu ryb. Mężczyzna podał dane personalne.

Niemniej jednak, w policyjnym systemie taka osoba nie istniała. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę o obowiązku podania prawdziwych danych personalnych. Mężczyzna zarzekał się, że inaczej się nie nazywa. Stwierdził, że jego tożsamość może potwierdzić żona, która przebywa na pobliskiej działce rekreacyjnej. Kryminalni poszli z mężczyzną na działkę. Tam policjanci zastali kobietę, która potwierdziła dane mężczyzny. Kobieta nie posiadała dokumentu tożsamości. Funkcjonariusze nie dawali im wiary.

Na działce była też teściowa mężczyzny. Uprzedzili kobietę o odpowiedzialności za poświadczenie nieprawdziwych danych personalnych. W tym momencie wszystko wyszło na jaw. Mężczyzna oraz jego żona kłamali. Kryminalni poinformowali mężczyznę o zatrzymaniu.

W momencie zakładania kajdanek, żona mężczyzny przyznała, że ma dokument tożsamości. Po sprawdzeniu personaliów 41-latka w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany do osadzenia w najbliższym zakładzie karnym lub areszcie śledczym. 41-latek został dowieziony do komisariatu w Fordonie. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut nieuprawnionego połowu ryb w okresie ochronnym ustanowionym od 15 marca do 31 maja. Mężczyzna będzie też odpowiadać za wprowadzanie policjantów w błąd i podawanie fałszywych danych osobowych. Podejrzany trafił już za kraty zakładu karnego – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker