Na sygnale

Miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo przewoził nielegalny alkohol

63-letni bydgoszczanin poza tym miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 63-letniemu bydgoszczaninowi. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu i nie zastosował się do zakazu sądowego. Dodatkowo w pojeździe przewoził nielegalny alkohol.

Policja została poinformowana, że DK5  porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę alkomatem. Wówczas okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu.  Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 63-latek posiada obowiązujący do 2020 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W toku przeprowadzonego przeszukania pojazdu policjanci znaleźli 5 litrów spirytusu

bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Bydgoszczanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 000 złotych oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker