Na sygnale

Oficjalny komunikat policji w sprawie groźnego wypadku z udziałem autobusu

Kierowca autobusu uderzył w osobowe Renault a potem w cysternę.

Dzisiaj  w Zbrachlinie na DK  5  doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. Kierowca autobusu zjechał na lewy pas jezdni. Następnie uderzył  w osobowe Renault oraz cystern z cementem. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj o godz. 09.20  na DK 5 w Zbrachlinie kierujący autokarem m-ki Plaxton, 53-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, na prostym odcinku drogi, zjechał na lewy pas jezdni. Doprowadził do  zderzenia z  Renault Laguna. Następnie uderzył w bok jadącej cysterny.  Odłamki obu  pojazdów uszkodziły VW Golfa.

Autokarem podróżowało w sumie 16 osób. Jedna z pasażerek, 60-letnia mieszkanka Gdańska oraz 60-letni mieszkaniec powiatu świeckiego i kierowca Renault, zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zorganizowali objazd dla kierowców jadących od strony Bydgoszczy. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku odbywał się płynnie.Policja prowadzi czynności  mające na celu  wyjaśnienie okoliczności i przyczyny wypadku – informuje mł. asp. Joanna Tarkowska,Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker