Na sygnale

Funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia

Funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Plantatorem nielegalnych roślin okazał się 28-letni mieszkaniec Aleksandrowa. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że na jednej z działek mieszczących się na terenie Aleksandrowa znajduje się uprawa konopi indyjskich. W wyniku podjętych czynności zlokalizowali działkę.  Ujawnili na niej konstrukcje przykrytą folią, wewnątrz której rosło kilkadziesiąt krzewów konopi. Ponadto w altanie, która znajdowała się obok ujawnili trzy ususzone krzewy, które były przygotowane do dalszego użytku jako środek odurzający. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać 690 porcji marihuany.

Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia, że procederem tym zajmował się 28-letni mieszkaniec Aleksandrowa, który twierdził, że konopie hodował na własny użytek. Na podstawie zebranego materiału prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut uprawy konopi, która mogła dostarczyć znaczne ilości ziela konopi, za co grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Magdalena Jóźwiak, Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker