Na sygnale

Z oszukiwania na tzw. „paczkę za pobraniem” 69-latek zrobił sobie stałe źródło dochodu

Kryminalni udowodnili mu sześć oszustw dokonanych na terenie Bydgoszczy

Do bydgoskich policjantów zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że zostały oszukane. Do drzwi ich mieszkań pukał mężczyzna, który oświadczał, że jest znajomym ich syna. Dostarczał paczkę, za którą należy uiścić opłatę od 96 do 300 złotych. W otrzymanych przesyłkach znajdowały się drobne zabawki, makulatura, ulotki i inne „wypełniacze”.

Działania doprowadziły bydgoskich kryminalnych do 69-letniego inowrocławianina przebywającego na terenie naszego miasta, który z tego przestępczego procederu zrobił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol z komisariatu na Szwederowie.

W toku postępowania policjanci ustalili, że oszust działał również na terenie Poznania, Gniezna i Torunia. Osób pokrzywdzonych jest znacznie więcej. Zatem już dzisiaj wiadomo, że lista czynów, za które 69-latek odpowie, będzie długa.Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące – informuje podkom. Lidia Kowalska,Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker