Na sygnale

Kierowcy i piesi w oku kamery”Wielkiego Brata”czyli na monitorach bydgoskiego MCM

Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami

Bydgoskie Mobilne Centrum Monitoringu pomaga w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również pieszych. Dzisiaj mundurowi „rozliczali” użytkowników dróg, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy.  Policjanci ujawnili 8 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli na niezdyscyplinowanych użytkowników dróg 4 mandaty karne, a w pozostałych 4 przypadkach zastosowali pouczenie. Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili podczas działań żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami !

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń. Działania prowadzone były dzisiaj  w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania czy sygnalizacji.

Zlokalizowane  kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Tak samo było w odniesieniu do pieszych, którzy popełnili wykroczenie – informuje  podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker