Na sygnale

Kierowcy i piesi w oku kamery”Wielkiego Brata”czyli na monitorach bydgoskiego MCM

Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoskie Mobilne Centrum Monitoringu pomaga w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również pieszych. Dzisiaj mundurowi „rozliczali” użytkowników dróg, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy.  Policjanci ujawnili 8 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli na niezdyscyplinowanych użytkowników dróg 4 mandaty karne, a w pozostałych 4 przypadkach zastosowali pouczenie. Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili podczas działań żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami !

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń. Działania prowadzone były dzisiaj  w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania czy sygnalizacji.

Zlokalizowane  kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Tak samo było w odniesieniu do pieszych, którzy popełnili wykroczenie – informuje  podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker