Na sygnale

Rodzinną plantację złożoną z 237 krzewów konopi indyjskich zlikwidowali policjanci

Kruszwiccy policjanci rozbili szajkę, która uprawiała konopie indyjskie. Rodzeństwo urządziło plantacje w pomieszczeniach po byłych sklepach. Policjanci zabezpieczyli łącznie 237 krzaków konopi i urządzenia do ich uprawy. Teraz dwóm podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci  uzyskali informację, że na terenie gminy może znajdować się plantacja konopi.  W miniony poniedziałek  wkroczyli do pomieszczeń po byłym sklepie. Ujawnili tam łącznie 127 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczyli też urządzenia służące do uprawy: nawilżacze, wentylatory, lampy oświetleniowe. Do sprawy policjanci zatrzymali w miejscu przeszukania 32-letniego mężczyznę. Tego samego dnia zatrzymali na terenie Aleksandrowa Kujawskiego jego  34-letniego brata.

Bracia mieli jeszcze jedną kryjówkę na terenie gminy Jeziora Wielkie. W pomieszczeniach również po byłym sklepie policjanci ujawnili 110 krzewów oraz osprzęt do uprawy. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia. Kruszwicka Policja wystąpiła do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie dla zatrzymanych podejrzanych – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker