Na sygnale

14-latek będzie odpowiadać przed sądem za usiłowanie zabójstwa.

 14-latek będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym za usiłowanie zabójstwa.Pijany  nastolatek bez żadnego powodu zaatakował nożem przypadkową osobę. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia. Pokrzywdzony w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. 14-latek trafił na najbliższe trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w sobotę  przed godziną 01:00 w nocy. Dyżurny otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny na ulicy Matejki. Tam policjanci zastali zgłaszających, którzy udzielali pomocy mężczyźnie próbując tamować krwawienie. Po rozpytaniu okazało się, że 44-latek został zaatakowany w momencie, gdy znajdował się przy swoim samochodzie zaparkowanym przy ulicy Ślusarskiej. Sprawca podszedł do niego od tyły i ugodził go jakimś ostrym narzędziem w plecy.

Funkcjonariusze  sprawdzili zapis z kamer miejskiego monitoringu. Jak się okazało, całe zdarzenie zostało zarejestrowane. W rejon zdarzenia zostały skierowane pobliskie patrole. Na ulicy Sobieskiego patrol  jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważył opisywaną osobę. Mundurowi zablokowali mu drogę. Ten na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Był to 14-letni mieszkaniec centrum miasta. Bardzo dobrze znany śródmiejskim funkcjonariuszom. Wielokrotnie notowany do różnych czynów karalnych oraz innych przejawów demoralizacji. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Był pijany miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy wydał decyzję o umieszczeniu nastolatka w placówce na najbliższe trzy miesiące. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny-  informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker