Na sygnale

Tragiczny finał kąpieli w jeziorze Jezuickim. Płetwonurkowie wydobyli ciało 19-latka.

 

Zwłoki 19-latka wydobyli o godzinie 20. 40 z jeziora Jezuickiego płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Podobno mężczyzna wypłynął na jezioro na materacu, bo nie umiał pływać!

Informację o zaginionym na jeziorze  Jezuickim w Pieckach 19-latku Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało w niedzielę o godz,18.01. Na miejscu działały 4 zastępy strażaków: z JRG-1 ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego i elewi ze Szkoły Podoficerskiej. Wspomagali ich strażacy z OSP w Brzozie i OSP Nowa Wieś. Wstępnie przeszukano brzeg jeziora. Następnie do akcji przystąpili płetwonurkowie z JRG-1mówi st, ogniomistrz Jacek Dolata, oficer dyżurny Miejskiego Stanowisko Kierowania PSP w Bydgoszczy.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów  wynikało, że 19-latek wypłynął na jezioro na dmuchanym materacu. Plażowicze zauważyli na jeziorze sam materac. Dryfował w rejonie dawnego ośrodka PKP . Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają na miejscu przyczyny tragedii – informuje  mł. asp. Piotr Duziak z Zespołu Prasowego KW Policji w Bydgoszczy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker