Na sygnale

Kradli smarfony z salonów firmowych

Złodziejskie wycieczki 18-latków ukrócili nakielscy policjanci

Zarzuty za kradzieże telefonów komórkowych i markowej odzieży wartych łącznie ponad 90 tysięcy złotych usłyszeli 18-letni mieszkańcy Bydgoszczy i Solca.

Dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony, że obsługa jednego ze sklepów po krótkim pościgu ujęła 18-letnich złodziei telefonów komórkowych wartych prawie 15 tysięcy złotych.  Mężczyźni wyrwali aparaty z pulpitu, na którym są prezentowane modele telefonów i wybiegli ze sklepu.

Kradzież z nakielskiego marketu nie była jedyną, jaką na sumieniu mieli podejrzani. W ten sam sposób okradali również inne sklepy w Solcu Kujawskim, Włocławku i Bydgoszczy.

Jednemu z podejrzanych, mieszkańcowi Bydgoszczy, policjanci przedstawili aż 10 zarzutów kradzieży, w tym 7 zarzutów za kradzieże telefonów oraz 3 zarzuty za kradzież markowej odzieży na kwotę 60 tysięcy złotych. Drugi podejrzany, mieszkaniec Solca Kujawskiego, usłyszał 3 zarzuty kradzieży telefonów różnych marek wartych łącznie ponad 30 tysięcy złotych. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności -informuje Mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy, KPP Nakło nad Notecią

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker