Na sygnale

Kierował cysterną SCANIA przewożącą kwas solny. Prowadził na „podwójnym gazie!”

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 

Dzięki czujności ochroniarzy jednego z zakładów produkcyjnych policjanci zatrzymali nietrzeźwego 58-latka  kierującego cysterną SCANIA. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. W cysternie przewoził kwas solny. 

Pracownicy ochrony jednego z zakładów produkcyjnych poinformowali policję, że mają wątpliwości co to stanu trzeźwości kierowcy samochodu ciężarowego SCANIA. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Wskazanego mężczyznę poddali badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że kierowca ciężarówki  ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. 58-latek trafił do policyjnego aresztu.

-Dzięki czujnej postawie pracowników zakładu pijany kierowca nie ruszył w dalszą podróż. Przewoził w cysternie niebezpieczną substancję – kwas solny.  Mogło to  stanowić ogromne zagrożenie w połączeniu z jazdą na podwójnym gazie. Policjanci zabezpieczyli pojazd oraz zatrzymali kierowcy prawo jazdy.  58-latek, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Z pewnością musi również liczyć się z konsekwencjami zawodowymi – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker