Aktualności

W Bydgoszczy powstanie Zarząd Dorzecza Wisły!

Dobra wiadomośc. Premier Kopacz na dzisiejszym spotkaniu w Pałacu w Ostromecku poinformowała ,że Zarząd Dorzecza Wisły powstanie w Bydgoszczy! Będzie praca dla 250 fachowców.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów  zpadła decyzja o nowelizacji  Ustawy Prawo Wodne. W czwartek, 13 listopada, premier Ewa Kopacz poinformowała o   planach utworzenia w Bydgoszczy Zarządu Dorzecza Wisły. – Zarząd Dorzecza Wisły będzie miał siedzibę właśnie w Bydgoszczy. Będzie to zapisane w ustawie – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Zarząd Dorzecza Wisły z siedzibą w Bydgoszczy będzie kierował i zarządzał drogami wodnymi wzdłuż całej rzeki. Wraz z nowym Zarządem Dorzecza Odry zastąpią rozbudowaną siatkę Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej.  Argumentem, który przechylił szalę na korzyść Bydgoszczy  jest fakt skrzyżowania w naszym mieście dróg wodnych: E40 i E70. Ponadto Bydgoski Węzeł Wodny wraz z Kanałem Bydgoskim i portem rzecznym jest jednym z bardziej znaczących w kraju. Dodakowym atutem jest fakt, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest jedyną w kraju uczelnią z kierunkiem rewitalizacja dróg wodnych. Dodatkowo Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy kształci inżynierów środowiska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker