Aktualności

Złomowisko szpeci wjazd do Fordonu

Na placu przy ulicy Przemysłowej, w pobliżu Wiaduktów Warszawskich, znajduje się ogromne składowisko odpadów. Zakład Obrotu Złomem oraz spółka Stena Recykling dziłają legalnie. Ratusz zezwolił na ich składowanie  w tym miejscu.

.

Plac dzierżawią pospołu Zakład Obrotu Złomem oraz spółka Stena Recykling. Na terenie znajdują się setki beczek po olejach oraz kontenery ze zużytym sprzętem AGD. Obok stoją wielkie pojemniki na niebezpieczne płyny. Mieszkańcy pobliskiego Siernieczka wyczerpali już w wszystkie możliwości walki o swoje zdrowie. Pisali już do wszystkich instytucji zajmujących się ochroną środowiska, jednak bez wyraźnych efektów.

W górze odpadów grasują olbrzymie szczury. Poza zatruciem wody, składowisko stanowi realne zagrożenie dla wyspy znajdującej się po drugiej strony rzeki. Stanowi ona siedlisko chronionych ptaków. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził tu dwie kontrole. Inspektorzy stwierdzili, że podmiot posiada ważne decyzje wydane przez UM. Zezwalają one na zbieranie i transport odpadów oraz na prowadzenie działalności w zakresie ich odzysku. .

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker