Aktualności

Pożegnali lato” na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  odbyło się uroczyste „Pożegnania lata”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji i zaprezentowali swoje stanowiska tematyczne, odwiedzane przez liczne grupy dzieci wraz z wychowawcami z pobliskich placówek oświatowo – wychowawczych.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się stoisko pszczelarskie, pokaz ratownictwa medycznego, stoisko z modelami dawnych statków oraz pokaz tańca latynoskiego. Dla gości poczęstunek przygotowali uczniowie ze szkoły im. Louisa Braille’a przy ul. Konarskiego.

W imprezie wzięli także udział policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście, którzy dla przybywających gości przygotowali wiele atrakcji.

Z najmłodszymi przedszkolakami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w domu w szkole i na ulicy. Starszym umożliwili wcielenie się w rolę policjanta w sprzęcie PZ. Wszyscy mieli też okazję poznać tajniki daktyloskopi.

Do ogrodu botanicznego wraz z policjantami przybył „Polfinek”, który swoją obecnością sprawił, że z ust dzieci nie znikał uśmiech. W tej radosnej atmosferze wszyscy uczestnicy robili sobie pamiątkowe zdjęcia i zwiedzali policyjny radiowóz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker