Aktualności

Pożegnali lato” na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  odbyło się uroczyste „Pożegnania lata”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji i zaprezentowali swoje stanowiska tematyczne, odwiedzane przez liczne grupy dzieci wraz z wychowawcami z pobliskich placówek oświatowo – wychowawczych.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się stoisko pszczelarskie, pokaz ratownictwa medycznego, stoisko z modelami dawnych statków oraz pokaz tańca latynoskiego. Dla gości poczęstunek przygotowali uczniowie ze szkoły im. Louisa Braille’a przy ul. Konarskiego.

W imprezie wzięli także udział policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście, którzy dla przybywających gości przygotowali wiele atrakcji.

Z najmłodszymi przedszkolakami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w domu w szkole i na ulicy. Starszym umożliwili wcielenie się w rolę policjanta w sprzęcie PZ. Wszyscy mieli też okazję poznać tajniki daktyloskopi.

Do ogrodu botanicznego wraz z policjantami przybył „Polfinek”, który swoją obecnością sprawił, że z ust dzieci nie znikał uśmiech. W tej radosnej atmosferze wszyscy uczestnicy robili sobie pamiątkowe zdjęcia i zwiedzali policyjny radiowóz.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły