Aktualności

11 Listopada BYLOT zaprasza na Święto Niepodległości

W rolę marszałka Piłsudskiego przechadzającego się po mieście wcieli się  w tym roku Sławomir Lewa. Jest on reprezentantem grupy Garnizon Bydgoszcz.  BYLOT zorganizuje główne obchody imprezy  patriotycznej  w okolicy Starego Rynku i Domu Mody Drukarnia.

 To wielkie przedsięwzięcie logistyczne. W przygotowanie obchodów 11 Listopada jest zaangażowane około 100 osób. Tegoroczne  obchody skoncentrują się głównie wokół Starego Rynku i Domu Mody Drukarnia. Niewątpliwą atrakcją będą pokazy sprzętu militarnego uzupełnione czterema rekonstrukcjami historycznymi.

Na ul. Niedźwiedzia zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Poświęcona jest ona aptekarzowi i patriocie, Ignacemu Rochonowi. W hotelu Holiday Inn International School of Bydgoszcz zademonstruje jak Święto Niepodległości obchodzi się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.  W Hotelu Ratuszowym odbędzie się „Obiad mieszczański z historyczną nutą”. Będzie śpiewanie pieśni patriotycznych i pokazy filmów. Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepsze przebranie. Łącznie przygotowaliśmy kilkadziesiąt imprez. Odbędą się one nie tylko na Starym Rynku, ale również w przed Domem Mody Drukarnia, w Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Wojsk Lądowych i Muzeum im. Wyczółkowskiego – mówi Agata Sałacińska z Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker