Aktualności

Napoleon zawita do Ostromecka

25 stycznia 1812 roku Napoleon wracając spod Moskwy zatrzymał się w Ostromecku. Równo dwieście dwa lata później Cesarz ponownie pojawi się w tej okolicy.

Z tej okazji restauracja „Ostromecka” organizuje Wielki Bal Karnawałowy. Na parkingu przed restauracją , pojawi się Cesarz Napoleon .

Związki Ostromecka z Napoleonem i jego armią są historycznym faktem. To właśnie tutaj, w pobliskiej Mozgowinie, wojska Cesarza obozowały i szykowały się do przeprawy przez Wisłę. Dzisiaj chcemy zaprosić na karnawałowy bal, który klimatem będzie nawiązywał do tych ciekawych, napoleońskich czasów – mówi właściciel restauracji, Waldemar Klorek.

Szalona noc rozpocznie się o godzinie 18.00 przed restauracją. Tutaj nastąpi powitanie Cesarza z gwardią cesarską w strojach Księstwa Warszawskiego. Wybrzmią Marsylianka i Mazurek Dąbrowskiego. Żeby utrzymać się w klimacie epoki, odbędzie to pokaz fechtunku w wykonaniu „Szlachty Kujawskiej”. Rycerze przeniosą nas w czasy napoleońskie. Możemy liczyć na efektowne cięcia, bloki i parady. Mile widziane będą panie w strojach nawiązujących do epoki. Być może panowie też wystąpią w szlacheckich kontuszach, czapkach z pawimi piórami albo w mundurach cesarskiej piechoty-dodaje Klorek

Informacja :tel. 52 381 76 18   lub kom. 602 797 026

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker