Aktualności

Cichy zabójca atakuje

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Najczęstszą przyczyną zatruć czadem jest niepełne spalanie. Ostrzeżenie strażaków kierowane jest głównie do mieszkańców domów w Starym Fordonie.

Do zatruć czadem dochodzi najczęściej gdy okna są szczelnie zamknięte. Przyczyną zatrucia może być również brak odpowiedniej wentylacji. Czad może się wydobywać zarówno ze zwykłych pieców jak i gazowych junkersów. Ostatnio cichy zabójca podtruł młode małżeństwo z dwójką dzieci. Tym razem na szczęście skończyło się na kilkudniowym pobycie w szpitalu.

Przypominam prostą zasadę. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do wewnątrz pomieszczenia. Aby zapobiec zagrożeniu trzeba regularnie sprawdzać prawidłowość działania wewnętrznych instalacji gazowych, przewodów kominowych i wentylacyjnych. Przewody kominowe powinny być czyszczone co najmniej cztery razy w roku. Warto też zainwestować w elektroniczne czujki w pomieszczeniach, gdzie pracują urządzenia gazowe. Jeżeli poczujemy duszności i zawroty głowy, jest to sygnał że dzieje się coś złego. Jeśli mamy wymioty, przyspieszone bicie serca i kłopoty z oddychaniem powinniśmy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie i wezwać straż pożarną – radzi rzecznik Straży Pożarnej

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker