AktualnościStyl życia

Wesele 2020: Mogą się odbywać, ale są pewne ograniczenia.

Nowe wytyczne ministerstwa mają wejść jeszcze w czerwcu!

Ministerstwo wydało rozporządzenie, które pozwala na organizację wesel. Jeżeli interesuje Ciebie organizacja wesela lub zbliża się Wasze wesele w Ciechocinku z noclegiem to możesz być spokojnym. Jednak są pewne ograniczenia. Wesela mogą się odbywać, gdy nie będzie więcej niż 50 uczestników.. Jak powiedział wiceminister Janusz Cieszyński resort będzie rekomendował organizację i odbywanie się wesel do 50 uczestników. Najprawdopodobniej pierwsze wesele na nowych zasadach może odbyć się wtedy, kiedy tylko ruszy kolejny etap odmrażania gospodarki.

Wesela mają odbywać się w reżimie sanitarnym ustalonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Jak podał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, trwają jeszcze konsultacje z branżą ślubną, by wprowadzone zasady były skuteczne, dawały bezpieczeństwo i były możliwe do realizacji. Dokładną datę dotyczącą wystartowania większych ślubów poznać mamy w przyszłym tygodniu. Wiadomość ma przekazać premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Wesele Ciechocinek

Czy weselnicy będą musieli mieć maseczki? Tego jeszcze nie wiadomo. Ale w związku z tym, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych, można mieć nadzieję, że zniesienie restrykcji obowiązkowego zasłaniania nosa i ust będzie dotyczyło także uczestników wesel i ślubów, np., kiedy to będą one odbywały się na świeżym powietrzu. Jednak szczegółowe wytyczne mamy poznać w najbliższych dniach.

Obiad weselny Ciechocinek

Zdaniem resortu zdrowia wesela są w obecnej chwili bezpieczne, gdyż mają precyzyjną listę gości, na której znajdują się w większości osoby, które na co dzień mają z sobą kontakt: rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy. Natomiast zasady dotyczące gromadzenia się osób obcych sobie mają odbywać się na innych zasadach.

– Każdego dnia monitorujemy sytuację epidemiczną. I jeżeli będzie istotny wzrost zakażeń, natychmiast zostaną wprowadzone działania zaradcze. Nie można nigdy wykluczyć, że pewne restrykcje powrócą – podkreślił podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Planujesz organizację wesela? Zastanów się nad ofertą „wesele w Ciechocinku„, która z uwagi na atrakcyjne położenie, smaczną kuchnię jest dobrą alternatywą dla wesela w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker