Aktualności

Komunikat z Centrum Onkologii w Fordonie. Chodzi o promieniowanie

Centrum Onkologii w Fordonie wydało komunikat w sprawie promieniowania jonizującego.

Jeżeli dana jednostka (np. firma, szpital, instytucja) prowadzi działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, to musi podać przynajmniej raz w roku informację o wpływie tejże działalności na zdrowie ludzi oraz na środowisko. Musi ponadto wskazać wielkość i skład izotopowy uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem tej działalności. Takie są przepisy ustawy Prawo Atomowe. Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednostką, która obowiązkowi, wynikającemu z powyższej ustawy, musi sprostać. Świadczy bowiem badania i zapewnia leczenie z zakresu m.in. radioterapii oraz radiologii.

Centrum onkologiczne przy ul. Romanowskiej w Fordonie właśnie opublikowało informację o wpływie działalności za ostatni okres. „Na podstawie pomiarów i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i na środowisko. W Centrum Onkologii w Bydgoszczy nie stwierdzono uwolnień do środowiska substancji promieniotwórczych”.

To oznacza, iż stosowane metody badań i leczenia przez CO przy wykorzystaniu promieniowania jonizującego nie szkodzą osobom i otoczeniu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker