Aktualności

Mieszkanie usamodzielnienia oddano w Fordonie

W Fordonie oddano dziś do użytku mieszkanie usamodzielnienia dla wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Lokal znajduje się w nowo oddanym budynku Bydgoskiego TBS przy ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 22.  Fot UM Bydgoszcz.

Mieszkanie o powierzchni 148,71 przeznaczone jest dla 14 wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej. Jest to tzw. mieszkanie „usamodzielnienia”. W zasobach Spółki funkcjonują już trzy takie mieszkania.

 Osiemnaście lat temu Rada Miasta Bydgoszczy powołała do życia Bydgoskie TBS. Towarzystwo wybudowało do dziś 1103 mieszkania na wynajem. Aktualnie Spółka wraz z przedstawicielami służb miejskich dokonuje analizy możliwości zabudowy wskazanych przez miasto działek. BTBS realizuje jeszcze inwestycje mieszkaniowe  we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Działa w formule mieszkań na wynajem przy pomocy preferencyjnego kredytowania. Obecnie na liście osób oczekujących na  mieszkania Spółki  znajduje się ponad 2900 chętnych.

W październiku 2014 roku Spółka zakończyła budowę 38 mieszkań w Fordonie. Przy ul. gen. Bora-Komorowskiego 22 powstał czterokondygnacyjny budynek mieszkalny. Wykonany jest w technologii tradycyjnej. Mieszkania wyposażono we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne i wykończono „pod klucz”. Media zostały opomiarowane indywidualnie. Koszt 1m2 powierzchni użytkowej mieszkania wyniósł 3.400,00 zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker