Aktualności

Drugi most nad Wisłą w Fordonie. Tak o planowanej inwestycji mówi prezydent Bydgoszczy

Powraca temat drugiego mostu nad Wisłą w Starym Fordonie. Łatwiej będzie wyjechać z miasta i do niego się dostać.

O budowie drugiego mostu nad Wisłą w Starym Fordonie mówi się od lat, natomiast od jesieni 2023r. temat nabiera kształtów. 5.10.2023r. Andrzej Adamczyk, ówczesny minister infrastruktury, zadeklarował, że most powstanie. To była obietnica, złożona jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 15.10.2023r. Według Adamczyka, budowa przeprawy ma nastąpić w latach 2030-2032.

Nadchodzą wybory samorządowe i znowu słychać o nowym moście w Fordonie. W sobotę, 2.03.2024r. podczas konferencji prasowej w plenerze, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, wspomniał o kolei metropolitalnej, która docierałaby do Nakła albo aż za Toruń, do Chełmży. O moście także powiedział. – Rozmawiamy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o budowie drugiego mostu w Fordonie – mówił podczas spotkania z dziennikarzami. – Akurat w Fordonie wpięcie tejże kolei albo zbudowanie dobrych miejsc przesiadkowych do sieci tramwajowych to jest najlepsze miejsce, aczkolwiek nie chciałbym o tym przesądzać. Jako miasto jesteśmy tutaj otwarci, ale zdaję sobie sprawę, że liderami tego projektu być nie możemy z tego względu, że nasze władztwo kończy się na granicy miasta. Dalej są już administracja rządowa i wojewódzka. Przy tej ilości środków, które są, myślę, że jest to coraz bardziej realne, ale nie chciałbym tego przesądzać. Jeżeli jest zaproszenie do stołu, to do tego stołu siądziemy.

Przypominamy: Most Fordoński pochodzi z lat 50. XX wieku i stanowi jedyne połączenie między tą częścią Bydgoszczy a rozbudowującą się gminą Dąbrowa Chełmińska i sąsiadującymi z nią gminami oraz prowadzi w stronę Torunia. Jeszcze nie wiadomo, nawet szacunkowo, ile kosztowałaby budowa mostu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker