Aktualności

Możesz wynająć mieszkanie w bloku bezpośrednio od Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

FSM ogłasza przetarg na wynajem mieszkania. Znajduje się ono w bloku przy ul. Wyzwolenia i ma 4 pokoje.

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie tylko buduje bloki, domy oraz jest administratorem nieruchomości, ale również wynajmuje mieszkania. Właśnie ogłosiła przetarg na wynajem jednego z nich. Zorganizuje przetarg pisemny na najem instytucjonalny lokalu mieszkalnego. W przypadku tradycyjnego najmu, wynajmujący nie musi prowadzić działalności gospodarczej, natomiast przy najmie instytucjonalnym musi zajmować się działalnością w zakresie wynajmowania lokali. FSM spełnia ten warunek.

Przedmiotem przetargu jest puste mieszkanie na 4. piętrze bloku przy ul. Wyzwolenia 103/65 na Osiedlu Tatrzańskim. Składa się z czterech pokoi, osobnej kuchni, łazienki z wc i przedpokoju. Lokal liczy prawie 75 metrów kwadratowych, a najemcy będą mieli do dyspozycji także 9-metrową piwnicę.

– Założona jako minimalna wysokość czynszu najmu oczekiwana od najemcy to 1450 zł na miesiąc – informuje FSM. – Opłaty przy zamieszkiwaniu dwóch osób wraz z minimalnym czynszem stanowić mogą łączną orientacyjną wielkość 2000 zł na miesiąc. Wielkości tych obciążeń najemcy mogą ulec zmianie ze względu na liczbę osób zgłoszonych do zamieszkiwania, zużycie mediów większe niż założone oraz zmianę wysokości zaliczek opłat zależnych i niezależnych od spółdzielni.

Zainteresowani udziałem w przetargu muszą wpłacić 2000 zł wadium na konto FSM (podane na jej stronie internetowej www.fordonskasm.pl) oraz złożyć ofertę na piśmie wraz z dołączonym potwierdzeniem wpłaty wadium. Muszą to zrobić do końca lutego 2024r. Najemca, który wygra przetarg, podpisze umowę o wynajem mieszkania na rok. Będzie ponadto musiał wpłacić kaucję 6000 zł. Dokumenty dotyczące przetargu są umieszczone na portalu spółdzielni. Mieszkanie można obejrzeć do 23 lutego włącznie po wcześniejszym uzgodnieniu tego z pracownikami FSM (tel. 52 343 02 72, wewn. 118 lub 110).

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker