Aktualności

Uwaga, mieszkańcy Fordonu. Jest awaria ciepłownicza. Robi się chłodno w mieszkaniach

Chłodno w mieszkaniach będzie nawet przez tydzień. To przez potężną awarię w ciepłowni.

Rano 7 lutego 2024r. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa wydała komunikat. Dotyczy on prawie wszystkich bydgoszczan. – W związku z poważną awarią trzech jednostek kotłowych w Elektrociepłowni PGE przy ul. Energetycznej, wystąpią zakłócenia w dostawie energii cieplnej do odbiorców KPEC na terenie miasta Bydgoszczy – informuje FSM. Zakłócenia nie dotyczą odbiorców z Osowej Góry, ale Fordonu – już tak.

Na skutek awarii w mieszkaniach zaczęło robić się chłodno. Zimne kaloryfery będziemy mieli dosyć długo, bo do przyszłego tygodnia. – Deklarowany czas naprawy przez elektrociepłownię został określony na 8 dni, tj. do 14 lutego 2024 – podaje FSM. – W tym okresie, począwszy od dzisiejszej nocy, deficyt mocy sieci będzie wynosił nawet 30 MW, tj. ponad 10 proc. zapotrzebowania. Taka sytuacja spowoduje zaniżenie parametrów pracy ciepłowniczej, co dla odbiorców będzie oznaczać niedogrzanie mieszkań oraz niższą temperaturę ciepłej wody użytkowej. Awaria powstała poza KPEC Bydgoszcz i spółka KPEC nie ma żadnego wpływu na jej przebieg.

Już publikowane są komentarze: – Puchowe kurtki przydadzą nam się też w domach. Kąpiele w misce też nas czekają, bo zanim zagrzejemy wodę do wanny, to zbyt dużo czasu minie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker