Aktualności

Nabór do mieszkania w Fordonie. Kto chce zostać lokatorem? Zgłoszenia do 17 listopada

Nietypowe mieszkanie w Fordonie czeka na nowych mieszkańców. Nabór kandydatów w toku.

„Adres: Samodzielni 2” to nazwa projektu, który zakłada prowadzenie nietypowego mieszkania treningowego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W jego ramach odbywają się tzw. krótkie treningi mieszkaniowe, które trwają 4 tygodnie oraz długie, 16-tygodniowe. Celem tego rodzaju mieszkań jest przygotowanie niepełnosprawnych do dorosłego, w miarę samodzielnego życia.

W mieszkaniu treningowym jest czwórka lokatorów. Robią to, co w każdym domu inni ludzie robią, przy czym tutaj mieszkańcy otrzymują wsparcie trenerów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Pomoc psychologa też jest na wyciągnięcie ręki.

Projekt zaczął się w lutym bieżącego roku i potrwa do marca 2026 roku, a współfinansuje go Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest realizowany przez Fundację Kaktus i Fundację Daj Szansę. W każdym roku z projektu skorzysta 16 niepełnosprawnych.

Trwa nabór do kolejnej „tury”. Koordynatorzy czekają do 17 listopada (to będzie najbliższy piątek) na zgłoszenia i dokumenty osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie „Adres: Samodzielni 2”. Zainteresowani mogą kontaktować się z biurem Fundacji Kaktus, ul. Kleeberga 2 (czynne: wtorek 9-14, czwartek 10-15), tel. 797 898 150. Można także pisać maile na adres: biuro@fundacjakaktus.pl.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker